Zdravotnícke noviny

Názory

Ďalší pozmeňovák

8. december 2017 - K dôležitému zákonu o zdravotnej starostlivosti na poslednej tohtoročnej schôdzi parlamentu bolo predložených 92 pozmeňujúcich zákonov.
Slušná nádielka pozmeňovákov – ako hovorí poslanecký slang. Zákon prináša viacero dôležitých zmien od urgentov, doplnkových ordinačných hodín cez vyššie platby za obhliadky mŕtvych, viacnásobné recepty až po zrušenie odvodovej odpočítateľnej položky. V rozprave sa najčastejšie skloňovali peniaze.

Ale nie tak, ako by zdravotníci čakali pri tomto dôležitom návrhu zákona. Poslanci sa v rozprave prednostne venovali sebe – nie však svojmu zdravotnému stavu, ale stavu svojich bankových účtov. Najviac totiž debatovali o zmrazení poslaneckých platov. Osobné financie sú mnohým evidentne bližšie ako nedofinancované zdravotníctvo či pol miliardy eur na oddlženie nemocníc.

Tých zadlžených nemocníc, ktorých hospodárenie označil Najvyšší kontrolný úrad za neefektívne. Ktovie, čo by kontrolóri povedali na gazdovanie v parlamentnom výbore pre zdravotníctvo.

Stovky listov papiera s poslaneckými pozmeňovacími návrhmi potlačené len jednostranne síce nezatnú stámiliónové sekery v štátnom (rozumej našom spoločnom) rozpočte, ale od efektívneho narábania s verejnými financiami to má ďaleko. 

A pritom stačí nastaviť obojstrannú tlač a spotreba papiera klesne na polovicu. To je môj skromný neposlanecký pozmeňovací návrh s poradovým číslom 93.
Sekcia: Názory Autor: Monika Toporcerová, Zdravotnícke noviny
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 145