Zdravotnícke noviny

Názory

Ani baba neporadí

12. jún 2017 - V poslednom čísle ZdN píšem o eHealthe v článku s názvom Babo raď
Je úplne zjavné, že peniaze, ktoré tento štátny systém stál, sa takmer ako vždy vynaložili márne. Dobre, človek nemôže večne iba kritizovať, mal by myslieť trocha aj pozitívne. Napriek tomu, že minister T. Drucker si eHealth  pripísal ako svoj úspech, a blahoslavený nech je aj ten, kto je nevedomý, tak systém treba podporiť. Veď funguje aspoň elektronický recept...

Nuž nefunguje. Ľudia z Národného centra zdravotníckych informácií začali v tichosti vyjednávať so zdravotnými poisťovňami o tom, aby sa všeobecne začal používať produkt Bezpečný liek zdravotnej poisťovne Dôvera.

Ten funguje a je naozaj prospešný, dokáže totiž poukázať na nebezpečné liekové interakcie v prípade, ak špecialisti rôznych odborov predpisujú pacientovi, napríklad diabetikovi, „svoje“ lieky. V zmysle zvrátenej logiky Smeru, a to, že čo môže byť za 5 miliónov, nech stojí aj päťdesiat, sa opäť ukazuje, kam až môže viesť pôsobenie košickej družiny, ktorá doteraz viac menej okupovala  naše zdravotníctvo desať rokov.

A to, že momentálne je v jej pôsobení krátka prestávka, ešte neznamená, že sa znova, hoci v inej podobe, nevráti. Pretože prakticky všetci ľudia, až na pár výnimiek, z jej ekipy, sú stále vo veľkom prítomní v systéme. Tu už ani baba neporadí.
Sekcia: Názory Autor: MUDr. Rudolf Zajac, exminister zdravotníctva
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 93