Zdravotnícke noviny

Blogy

„Klídek a leháro“

28. január 2016 - Mimoriadny snem Slovenskej lekárskej komory (SLK) niekoho prekvapil, iní ho zas v kontexte blížiaceho sa volebného snemu práve očakávali.
Pre minimálne zvláštnu atmosféru v komore je príznačné, že takmer žiadny lekár, ktorý sa v dianí stavovskej organizácie angažuje, nechce verejne prezentovať svoje postoje.

Keď to pred časom kriticky skúsila prezidentka jednej z regionálnych komôr, mala z toho „doma“ poriadne vytriasačky.

A tak je jeden delegát presvedčený, že zámer prezidenta komory na zmeny vnútrokomorových predpisov je pozitívny, lebo chce, aby sa členmi orgánov nestali pojedači chlebíčkov, ale predovšetkým členovia ochotní pre stavovskú organizáciou a jej členov aj niečo obetovať.

Druhý, naopak, tvrdí, že za snahou prezidenta, aby prezidentov regionálnych komôr navrhovalo centrum, je upevnenie vlastnej pozície. Aby mal záruku, že delegáti snemu z regiónov budú správne vybraní a na volebnom rokovaní ho opäť zvolia za prezidenta komory.

Len nitrianska regionálna komora sa aktívne zapojila do procesu zmien vnútrokomorových predpisov, väčšinu jej korigujúcich návrhov aj delegáti schválili. Asi si mnohí až priveľmi uvedomili, že sa blížia voľby do orgánov komory, a tak neradno dráždiť vedenie!

Právnické perly typu, že nižší predpis nemusí byť v súlade s vyšším, boli len šľahačkou na torte...

Ale Rada SLK je znepokojená snahou určitého okruhu osôb o škandalizáciu komory, jej orgánov a osobitne prezidenta... Ani päť dní od snemu nebola na webovej stránke komory žiadna informácia...
Sekcia: Blogy Autor: Branislav Janík, redaktor ZdN
Skupiny: Lekári | Lekárnici | Sestry | Zdravotnícki pracovníci
Ohodnoťte článok:
Počet hlasov: 1256