30.07.2021, 07:00

Koľko stojí poisťovne prepoisťovacia kampaň a benefity? Nevieme, nie sú jasne vyčíslené

Zmeniť zdravotnú poisťovňu môžu poistenci len raz ročne, a to vždy do konca septembra. V prípade záujmu majú tak poistenci ešte takmer dva mesiace na to, aby zmenili zdravotnú poisťovňu.

Koľko stojí poisťovne prepoisťovacia kampaň a benefity? Nevieme, nie sú jasne vyčíslené
Zdroj: NN poisťovňa

Zisťovali sme od zdravotných poisťovní, aké benefity využívajú ich poistenci najčastejšie, z akých zdrojov sú tieto výhody hradené, koľko financií vyčlenili poisťovne na prepoisťovaciu kampaň a taktiež sme sa pozreli na finančné ohodnotenie vedenia zdravotných poisťovní.

Všeobecná zdravotná poisťovňa na úvod zdôraznila, že benefity v Peňaženke zdravia MAXI aj v Peňaženke zdravia MINI sú navrhnuté na základe požiadaviek poistencov so zameraním na podporu prevencie, ktorá je kľúčová pre udržanie ich dobrého zdravia a pre znižovanie nákladov na zdravotnú starostlivosť.

Podľa štátnej poisťovne, „medzi tie najobľúbenejšie patria benefity týkajúce sa využívania doplatkov za lieky, zubný benefit, ale aj nepovinné očkovania“.

Na otázky, koľko poisťovňa uhradila od začiatku roka 2021 za benefity pre svojich poistencov a koľko poistencov zatiaľ využilo benefit Peňaženku zdravia v plnej výške, teda v sume 800 eur, reagovala štátna poisťovňa, že „sumu 800 eur z Peňaženky zdravia MAXI má možnosť čerpať celá skupina s maximálnym počtom členov – 8. Jeden poistenec, člen tejto skupiny, môže získať na starostlivosť o svoje zdravie maximálne 450 eur.“

Podľa poisťovne benefity čerpajú poistenci priebežne a ich využívanie, ako aj presná suma za ich využitie, neustále rastú.

 MINI/MAXI

„Keďže produkt Peňaženka zdravia MAXI onedlho oslávi rok svojej existencie a jeho novšia variácia Peňaženka zdravia MINI uzrela svetlo sveta len nedávno, a to 1. 7. 2021, kompletné čísla, ako aj preferencie využívania jednotlivých benefitov

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.