14.10.2021, 14:40

Pri delte hovoríme o osobnej ochrane, nie kolektívnej imunite

  • Pri delta variante a pri nových variantoch vírusu SARS-CoV-2 už nehovoríme o kolektívnej imunite, ale o osobnej ochrane, o ochrane ľudí okolo.
  • Zhodli sa na tom odborníci na tohtoročnej konferencii Zdravotníckych novín Slovenské zdravotníctvo 2021.
Pri delte hovoríme o osobnej ochrane, nie kolektívnej imunite
Zdroj: Anna Shvets Pexels

Už takmer dva roky svet čelí pandémii COVID-19. Z mnohých medzinárodných, celosvetových štúdií dostávame informácie týkajúce sa očkovania. Pri delta variante a pri nových variantoch vírusu SARS-CoV-2 už nehovoríme o kolektívnej imunite, ale o osobnej ochrane, o ochrane ľudí okolo.

Zhodli sa na tom odborníci na tohtoročnej konferencii Zdravotníckych novín Slovenské zdravotníctvo 2021. Napriek tomu, že očkovanie neposkytuje 100-percentnú ochranu, je to tá najlepšia ochrana.

„Aká je alternatíva? Buď sa zaočkujem a risknem, že budem mať nežiaduce účinky, alebo sa infikujem. Iný variant nie je. Máme športovcov, ktorí povedali, že majú dobrú imunitu, nepotrebujú nič, zdravo sa stravujú, športujú, a kopa z nich chodí k nám do ambulancie. Nevedia dýchať, nevedia vyjsť na tretie poschodie.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 93% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je súčasťou balíčka HNmedical*

*HNmedical je prístup k zamknutému obsahu na webe mediweb.sk.

HNmedical

Získajte prístup ku kompletnému obsahu HNonline a Mediweb.

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.