Zdravotnícke noviny

Rozhovory

MUDr. Kamil Koleják, PhD., MSc. - na čele nitrianskej fakultnej nemocnice stál už v minulosti, po štyroch rokoch sa na post riaditeľa vrátil. Prebral zariadenie, ocenené titulom Nemocnica roku 2016, ktoré však čelilo aj kritike a odchodu lekárov.
17. február 2017, 09:08
Jana Obrancová
Aktuálne sú podané viaceré trestné oznámenia a orgány činné v trestnom konaní jednotlivé veci vyšetrujú. 
25. január 2017, 15:59
Branislav Janík, Zdravotnícke noviny
Spoliehať sa na to, že ak sa niečo skomplikuje pri domácom pôrode, zavolám záchranku, ktorá vyrieši problém, je podľa nej absolútny nezmysel. Napriek tomu z roka na rok pribúda žien, ktoré sa rozhodnú stoj čo stoj porodiť dieťa doma. Z praxe to pozná aj urgentná lekárka MUDr. Táňa Bulíková.
28. december 2016, 10:54
Katarína Lovasová
Tomáša Druckera po nástupe verejne podporil, dal mu dokonca aj pár tipov na šikovných ľudí, ale už vtedy pripustil, že niektorí by mu neprešli. Myslím si, že pri Robertovi Ficovi nemôže mať žiadny minister zdravotníctva voľné ruky, na to zabudnime, hovorí exminister zdravotníctva Rudolf Zajac.
14. december 2016, 11:55
Branislav Janík, Zdravotnícke noviny
S realitou slovenského zdravotníctva sa stretáva už popri škole, ako vodič v záchrannej zdravotnej služby. Mladý medik Jozef Kadlečík z LF SZU už zažil pohľad pacienta, pre ktorého záchranári urobili maximum a na centrálnom príjme pred ním zabuchli dvere.
5. december 2016, 13:43
Branislav Janík, Zdravotnícke noviny
Denne majú hlásených 250 receptov, pri ktorých musia povedať, že kvôli reexportu nemajú liek. To, že Penta má zlé meno, vedia. Vyberá si však pacient. Aj o tom hovorí Ing. Sína Niku, riaditeľ pre rozvoj obchodu, lekárne Dr.Max.
28. október 2016, 14:34
Katarína Lovasová, Zdravotnícke noviny
V Rusku ročne pribudne pol milióna onkopacientov, v Petrohrade 20 000 – o dvadsať percent viac ako pred desiatimi rokmi. Aj o tom sme hovorili s riaditeľom Petrohradského onkologického centra, profesorom Vladimirom Mojsejenkom.
21. október 2016, 10:46
Branislav Janík, redaktor ZdN
Aj keď patrí k mladej generácii lekárov, už teraz ho označujú za priekopníka 3D tlače u nás. Aj vďaka nemu už dnes bežne využíva Detské kardiocentrum či DFNsP v Bratislave 3D modely pri plánovaní operácií a na LFUK v Bratislave vyrastajú generácie medikov, ktorým biotlač nebude neznáma. MUDr. Andrej Thurzo, PhD., MHA, MPH.
14. október 2016, 13:59
Katarína Lovasová
Veda a technika s medicínou boli vždy úzko prepojené. Zdravotníckym novinám sa podarilo spojiť nadšencov 3D techniky so špičkovým kardiochirurgom z Detského kardiocentra v Bratislave.
3. august 2016, 10:30
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Po deviatich rokoch na kardiologickom ARO v Dubline sa vrátila domov na Slovensko. Priniesla nielen nové postupy, ale i pohľad na prácu sestry.
6. júl 2016, 09:39
Katarína Šterbová

Stránky