Zdravotnícke noviny

Rozhovory

I keď nie je lekár, medicíne sa venuje už takmer 17 rokov. Zatiaľ najväčšou výzvou preňho bolo vytvoriť z titánu tvárový implantát pre pacienta, ktorý prišiel o 86 percent tváre. Podarilo sa. Doc. Ing. Radovan Hudák, PhD., zástupca vedúceho katedry, Katedra biomedicínskeho inžinierstva a merania, Strojnícka fakulta TU Košice.
9. august 2017, 15:26
Katarína Lovasová
Má dlhoročné odborné skúsenosti zo ZZS, od roku 2011 pôsobí v ZZS ZaMED. Ako negatívum vníma odchod kvalitných lekárov zo záchraniek do nemocníc, kde majú garantované minimálne mzdy
14. júl 2017, 12:52
Jana Andelová, Zdravotnícke noviny
Pôsobí v Lekároch bez hraníc, dlhšie cítila, že by mala odísť z nemocnice, a po druhej misii tak urobila. Keď je doma, pracuje v domácom hospici. Nevníma veľký rozdiel medzi sestrami v ČR a na misiách, podľa nej disciplinovanosť pacientov v liečbe je všade rovnaká.
28. jún 2017, 08:31
Jana Andelová, Zdravotnícke noviny
Personál bude čoraz drahší, treba ponúknuť riešenie, ktoré ukáže, ako efektívne pracovať s časom zdravotníckeho personálu
28. jún 2017, 08:06
Katarína Lovasová, šéfredaktorka ZdN
Po škole začala pracovať na MZ, kde sa venovala právam pacientov a v spolupráci s Ligou za duševné zdravie sa začala venovať duševnému zdraviu. Pracuje na viacerých medzinárodných vedeckých projektoch, do ktorých sa neúnavne snaží zapojiť aj slovenské nemocnice. 
27. jún 2017, 11:49
Jana Andelová, Zdravotnícke noviny
Prílišná liberalizácia jedného z ministrov sa mu nepáčila, tak odišiel na dôchodok. Teraz riadi Asociáciu veľkodistribútorov liekov, emergentný systém nech funguje, uvítal by však menšie zmeny.
21. jún 2017, 11:55
Jana Andelová, Zdravotnícke noviny
Začínal ako laborant a pred 12 rokmi začal pracovať pre laboratóriá Medirex. V súčasnosti je zodpovedný za plynulý chod laboratórnych vyšetrení, certifikáciu, proces a za viac ako 1 000 zamestnancov na celom Slovensku. Centralizáciu považuje za najlepšiu voľbu vykonávania efektívnej laboratórnej diagnostiky. 
6. jún 2017, 10:22
Jana Andelová, Zdravotnícke noviny
Pôsobí v Nemocnici v Žiari nad Hronom ako námestníčka pre ošetrovateľstvo. Ako kandidátka na prezidentku Komory sestier neuspela. Uvedomuje si, že najskôr sa musia nastaviť kompetencie, potom personálne normatívy, a až potom sa môžu riešiť mzdy.
31. máj 2017, 10:25
Jana Andelová, Zdravotnícke noviny
Narodil sa na Slovensku, študoval v Prahe a pracuje v Austrálii. K problematike roztrúsenej sklerózy sa dostal už po škole a venuje sa jej aj v Melbourne. 
24. máj 2017, 11:02
Branislav Janík, Zdravotnícke noviny
Na čelo Všeobecnej zdravotnej poisťovne sa postavil v zložitom období. Po necelom roku vo funkcii vraví, že ho prekvapil mediálny rozmer externých opatrení ozdravného plánu poisťovne a do budúcnosti sa poučil 
17. máj 2017, 14:12
Zuzana Matuščáková, Hospodárske noviny

Stránky